חדשות ועדכונים  |  CHARLES AZNAVOUR 2017

28-10-2017

לבקשת הקהל, ולאחר שמילא עד אפס מקום את היכל מנורה מבטחים,

שארל אזנבור

CHARLES AZNAVOUR

חוזר לישראל להופעה אחת בלבד

היכל מנורה מבטחים - מוצ"ש 28 באוקטובר 2017

כרטיסים : www.leaan.co.il או ב- 8780*

 

שארל אזנבור הוא ההוכחה לכך שאגדות חיות הן נטולות גיל. בן 9 שנים בלבד, בן להורים מהגרים ממוצא ארמני, החל אזנבור להופיע על הבמות בצרפת. פריצתו הגדולה הגיעה כאשר אדית פיאף שמעה אותו שר, וצירפה אותו כזמר חימום בסיבוב ההופעות שלה בצרפת וארצות הברית. כהכרת תודה, כתב אזנבור לאדית פיאף שירים שהפכו ללהיטים, השניים פיתחו קשר מיוחד והוא נשאר איש סודה עד ימיה האחרונים. עם השנים התחבר אזנבור גם לאמן האגדי ז'ילבר בקו .

הקריירה המוסיקלית של אזנבור נסקה לשחקים והוא הפך לאחד האומנים המוערכים והמצליחים בעולם.  אזנבור, שכונה על ידי ה- CNN "אומן המאה" מציין בימים אלו 70 שנות קריירת במה מדהימה הנפרשת ומכירה של למעלה מ-  100 מיליון תקליטים, 1,200 שירים, 80 סרטים, 294 אלבומים (Gold, Platinum, Diamond), ואלפי קונצרטים ב- 94 מדינות.

אזנבור, השאנסיונר האגדי, "נטול הגיל", המכונה על ידי הצרפתים "פרנק סינטרה הצרפתי", הקליט והופיע עם שיריו ב- 7 שפות. להיטיו של אזנבור זכו להצלחה עולמית מסחררת, ונחשבים לקלאסיקות נצחיות וזכו לשיתופי פעולה וקאברים שבוצעו על ידי האמנים הגדולים בעולם כגון: אלטון ג'ון, בוב דילן, סטינג, פלסידו דומינגו, סלין דיון, חוליו אגלסיאס, אדית פיאף, לייזה מינלי,

סמי דייויס ג'וניור, ריי צ'ארלס, אלביס קוסטלו ורבים אחרים. . בין  להיטיו הגדולים של אזנבור, שזכו להצלחה עולמית מסחררת:“The old fashioned way”, “Yesterday when I was young”,"She" “La Mamma”, “La Bohème”, “What makes a man”, "Toi et Moi", "Que c'est triste venise"

סיבוב ההופעות הנוכחי של אזנבור שהחל לפני כשנה  כלל יותר מ- 24 מדינות . במאי 2017 חגג אזנבור את גיל 93, מה שהופך אותו ל- "Longest standing A list Star" היחיד אשר ממלא את האולמות היוקרתיים בעולם עד אפס מקום.

הופעתו בישראל היא כאמור חלק מסיבוב ההופעות העולמי שכולל את דרום אמריקה - ריו דה ג'נרו, סאו פאולו, בואנוס איירס, צ'ילה וכן את  מוסקבה, הונג קונג, סידני, מלבורן, פרת', ביירות, וושינגטון, שיקגו, סן פרנסיסקו, מקסיקו, טורונטו, וינה, מדריד ומשם אלינו לישראל סיור ההופעות ימשך עוד כשנה.

לאזנבור קשר ארוך וחם עם ישראל. הפעם הראשונה שביקר אזנבור בישראל הייתה בשנות ה- 60. כמה משיריו המפורסמים תורגמו לעברית וזכו לגרסאות עבריות ע"י אומנים ישראלים מוערכים כמו מתי כספי, אחינועם ניני ולהקת הנחל. בשנת 1978 יצא הזמר אבי טולדנו במופע "לה בוהם" המבוסס על שירי אזנבור. את מופע הבכורה כיבד בנוכחותו אזנבור בכבודו ובעצמו.


ב-2011 קיבל אזנבור את הפרס היוקרתי- "פרס סקופוס" שהוענק ע"י אגודת הידידים של האוניברסיטה העברית בירושלים על תרומתו הרבה לתרבות הישראלית, בערב חגיגי זה נכחו שגריר ישראל בצרפת יוסי גל, נשיא האוניברסיטה העברית פרופסור מנחם בן שושן והשחקן הצרפתי המוערך ז'אן רנו בין השאר, באותו טקס ביצעה אחינועם ניני ביצוע מרגש לקלאסיקה של אזנבור "She".

אזנבור חזר לביקורים נוספים בישראל, ב-2013 וב-2014 הופיע בתל אביב, באולם מנורה מבטחים שהיה מלא עד אפס מקום, במהלך ביקורו ב-2014 הוא ערך בר מצווה לנכדו בכותל המערבי בירושלים.

 

שארל אזנבור בישראל Charles Aznavour 2017